Przewody elastyczne COMPOTEC® Marine Offshore – nowe rozwiązania dla przeładunków morskich.

Firma MATEC – znany producent węży kompozytowych opracowała specjalistyczną rodzinę węży dedykowanych do zastosowań pełnomorskich. Łączą one znane zalety węży kompozytowych z nowymi, opatentowanymi rozwiązaniami które pozwoliły skonstruować węże zdolne wytrzymać najcięższe warunki pracy na pełnym morzu. Nowe węże stanowią godną rozważenia alternatywę dla tradycyjnych wulkanizowanych węży gumowych do tego typu zastosowań. Pozwalają sprostać tak specyficznym wymaganiom jak przeładunek LNG ale też w wielu przypadkach mogą być rozwiązaniem bardziej ekonomicznym.

  • Jednolita gładka powłoka DURETHANE® odporna na wodę morską i oleje, zwietrzenie, starzenie, światło słoneczne, ścieranie i rozdzieranie.
  • Elastyczność i odporność węża kompozytowego – odporne na węglowodory o zawartości substancji aromatycznych do 100%, rozpuszczalniki, chemikalia oraz substancje kriogeniczne i paliwa – LPG i LNG.
  • Zakres dopuszczalnych temperatur medium – zależnie od wersji węża – od -200°C do +100°C a temperatur otoczenia od -30°C do +60°C.
  • Standardowe maksymalne ciśnienia robocze: 16 bar i 25 bar, na życzenie – inne.
  • Maksymalna prędkość przepływu 21 m/s.
  • Dostępne w wersjach jedno- i dwupłaszczowych Single Carcass & Double Carcass oraz pływających – Floating.
  • Dostępne jako elektrycznie nieprzewodzące (izolujące) lub elektrycznie przewodzące.
  • Standardowe odcinki 30’ (9,1m), 35’ (10,7m) i 40’ (12.2m) ale dostępne również aż do 82’ (25m) mogą być stosowane w systemach węży morskich pływających i zanurzonych takich jak MBM, CALM i SALM,
  • Wszystkie węże spełniają wymagania EN, CE, AS, U.S. Coast Guard, zalecenia NAHAD, posiadają certyfikaty Lloyds oraz DNV, a certyfikaty ATEX mogą być wystawione na żądanie. Węże posiadają dopuszczenie typu zgodnie z EN 13766:2010 dla termoplastycznych węży wielowarstwowych i przewodów do przesyłu płynnego propanu-butanu oraz gazu naturalnego.

offshore_ticon2


Informacje o podstawowych wariantach dostępnych węży można znaleźć w broszurze Węże Offshore.
Niezbędne dla systemów węży dodatkowe akcesoria jak zawory, zawiesia, łańcuchy, boje i łączniki pokazane są w broszurze Akcesoria Offshore.

W sprawie doboru i ofert prosimy o kontakt:
Ticon Sp. z o.o.
Andrzej Jóźwiak – Dyrektor ds. Sprzedaży
gsm 601 724 107
andrzej.jozwiak@ticon.pl