• Ticon Sp. z o.o. - Jasin, ul. Poznańska 37, 62-020 Swarzędz

WĘŻE PRZEMYSŁOWE

Połączenia elastyczne spełniają w instalacjach różne funkcje: podłączanie ruchomych zbiorników transportowych, umożliwienie wykonywania określonych ruchów przez maszyny i urządzenia przy jednoczesnym ciągłym doprowadzaniu/odprowadzaniu medium czy izolacja od wibracji czy naprężeń pochodzących od pracujących urządzeń oraz wiele innych specyficznych zadań. Łączy je jedno: są potencjalnie „słabym ogniwem” instalacji, często szczególnie zagrożonym uszkodzeniem czy to pochodzącym od przewodzonego „trudnego” medium (ciśnienie, temperatura, agresywność chemiczna), czy od czynników zewnętrznych (uszkodzenie mechaniczne: załamanie, przecięcie, przetarcie lub inne, jak temperatura, czynniki chemiczne itp.). W przypadku niektórych zastosowań najbardziej obciążający dla węża może okazać się proces jego oczyszczania – np. sterylizacja i mycie w przemysłach spożywczym i farmaceutycznym. Aby sprostać wymaganiom różnych aplikacji oferujemy kilkaset różnych typów węży przy czym około stu typów w wielu popularnych średnicach dostępnych jest stale z naszego magazynu.

HD ELAFLEXHD
HD ELAFLEXTW
LTW ELAFLEXLTW
HD-C ELAFLEXHD-C
HD-C ElaflexHD-C NEON
PHD-F ElaflexPHD-F
STW ElaflexSTW
SLIMLINE SLSLIMLINE SL
Slimline LTSLIMLINE SL LT
Slimline BIOSLIMLINE BIO
Petro ReelPETRO REEL
Petro TankPETRO TANK
Butapal ElaflexBUTAPAL
LPG ElaflexLPG
LPG16 Elaflex wąż do LPGLPG16
OIL 800 ZZOIL 800 ZZ
HIGRADEHIGRADE XX
CRYOTECCRYOTEC
EXILITEEXILITE AP
offshoreOFFSFORE
wąż metalowyHR IS

PRZEWODY GOTOWE

Oferujemy liczne rozwiązania przewodów gotowych: fabrycznie zmontowanych, przetestowanych i posiadających wymagane świadectwa. Popularne przewody do rozładunku cystern i zwijaczy bębnowych do benzyn, oleju napędowego oraz LPG dostępne są z magazynu do natychmiastowej wysyłki.
Mniej standardowe przewody gotowe wykonujemy na zamówienie.

przewody

przewód

Przewody elastyczne projektowane specjalnie na stanowisk przeładunkowych mogą być znacznie bardziej skomplikowane niż prosty wąż elastyczny z końcówkami. Potrzebne są często zawory z napędem, złącza awaryjnego rozłączania, ręczne zawory dostępne dla operatora służące do napełniania oraz upustu. Wszystkie elementy muszą być dobrane odpowiednio do zastosowania, zmontowane w całość i poddane próbom, aby spełniać wymagania bezpieczeństwa oraz wymagania którym podlegają przewody ciśnieniowe dla urządzeń napełniająco-opróżniających.

Cały proces jest wieloetapowy. Zaczyna się od sprecyzowania wymagań technicznych i opracowania projektu rozwiązania, często w kilku wariantach. Po uzgodnieniu wersji projektu z Klientem, przedstawieniu oferty i uzyskaniu zamówienia, przewody są wykonywane i testowane w zakładzie, po czym dostarczane są do montażu u Klienta. Jeśli Klient wybiera opcję realizacji pod klucz, przeprowadzamy montaż na instalacji u Klienta i organizujemy pierwsze uruchomienie oraz odbiór w obecności inspektora Transportowego Dozoru Technicznego.
Dla dostarczonych przewodów przeładunkowych zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

KOŃCÓWKI I ZŁĄCZA PRZEMYSŁOWE

Im bardziej specjalistyczny wąż, tym bardziej jest potrzebna odpowiednio dobrana końcówka. Nawet jeśli potrzebujemy popularnego, znormalizowanego przyłącza gwintowego lub kołnierzowego, to końcówka oraz sposób jej mocowania muszą być odpowiednio dostosowane do wybranego węża. W przypadku odpowiedzialnych zastosowań i wysokich parametrów pracy szybko kończą się możliwości rozwiązań uniwersalnych i pojawia się konieczność stosowania specjalistycznych końcówek dedykowanych – np. dla węży chemicznych, parowych czy przeznaczonych do dystrybutorów. Istnieje również cała gama końcówek do węży gumowych i kompozytowych przeznaczonych do zaciskania na prasach, końcówki do spawania dla węży metalowych czy końcówki stanowiące integralną część węża – jak w przypadku niektórych typów węży z PTFE lub gumowych. I to wszystko przemnożone przez całą listę występujących standardów złączy i szybkozłączy, ich wariantów materiałowych oraz szeregu rozmiarów. Dziesiątki tysięcy potrzebnych elementów.
Nasza oferta obejmuje większość popularnych standardów. Kilka tysięcy elementów dostępnych jest stale z naszego magazynu do natychmiastowej wysyłki lub montażu na przewodzie. Dodatkowo projektujemy i wykonujemy końcówki specjalne.

końcówki skręcane
Końcówki do węży dystrybutorów (pomp)
końcówki
Końcówki pod obejmy do węży przemysłowych
adaptory
Adaptory
i Łączniki
Camlock
Szybkozłacza
CAMLOCK
camlocki oparowe
Szybkozłącza
oparowe
Złacza OLS, złacza RAPI
Szybkozłącza
OLS i R-API
api
Szybkozłacza
API
Złacza Tankwagen TW
Szybkozłącza TANKWAGEN
Złącza skrętne, złącza obrotowe
Złącza Skrętne
i Obrotowe
Złącza kolejowe
Złącza
Kolejowe
Złącza KWK
Szybkozłacza
Kolejowe
Złacza awaryjne
Złącza Awaryjnego Rozłączania
Manntek DCC
Szybkozłącza Suchoodcinające Uniwersalne
Manntek DGC
Szybkozłącza Suchoodcinające
do LPG
Manntek DAC
Szybkozłącza
do Paliw
Lotniczych
Manntek DCC
Szybkozłącza
Kriogeniczne

ZWIJACZE DO WĘŻY

Cykliczne zwijanie i rozwijanie węży, zwłaszcza dłuższych, wymaga wysiłku, a przy niewprawnej obsłudze może narazić wąż na uszkodzenia. Jest także jest czasochłonne. Zwijacze do węży, dobrane odpowiednio do danego zastosowania rozwiązują te problemy i ułatwiają sprawne oraz bezpieczne przeprowadzenie potrzebnych operacji.
Są one oferowane jako kompletne rozwiązania z własnymi wężami, armaturą, złączkami i pistoletami nalewczymi i mogą mieć różne rodzaje napędu: – od ręcznych i sprężynowych po napędy silnikowe: elektryczne, hydrauliczne lub pneumatyczne.
Stosuje się je głównie w terminalach przeładunkowych, cysternach, oraz stacjonarnych i mobilnych systemach tankowania. Nadają się one do różnych mediów, np. benzyn, oleju napędowego, paliw lotniczych i AVGAS, roztworu mocznika (AdBlue®).

Sprężynowe


Compact Line HD 25–maks. DN25-40m


Compact Line HD 50 -maks. DN50-25m


Compact Line T– maks. DN25-8m


Compact Line B – maks. DN50-20m

Różne napędy
manualne, elektryczne, hydrauliczne, pneumatyczne


Modular Line
G oraz GB 25/38
maks. DN25-70m i DN38-40m


Modular Line M – maks. DN25-50m

KOMPENSATORY

Nawet stosunkowo mało skomplikowane systemy rurociągów wymagają stosowania kompensatorów – w celu zniwelowania wpływu rozszerzalności termicznej, kompensacji przemieszczeń statycznych i dynamicznych na skutek zmian obciążenia, skoków ciśnienia oraz w celu tłumienia wibracji i hałasu. To szczególnie trudne zadania, wymagające dużej elastyczności elementów przy jednoczesnym zachowaniu najlepszej możliwej wytrzymałości na występujące czynniki wewnętrzne (ciśnienie, temperatura i właściwości fizykochemiczne medium) oraz zewnętrzne (praca w warunkach zewnętrznych o dużej amplitudzie zmian temperatury i ekspozycji na promieniowanie UV, sól morską, wysoką temperaturę czy ogień). Ponadto, kompensatory z zasady są stałym elementem instalacji i powinny charakteryzować się możliwie największą żywotnością, nawet w warunkach pracy o charakterze ciągłym – jak np. w instalacjach grzewczych, petrochemicznych czy instalacjach magazynowych. Oprócz wymagań związanych z trwałością nie można pominąć wymagań związanych z koniecznością zachowania czystości przesyłanych mediów – w przypadku takich substancji jak woda pitna czy produkty spożywcze

kompensator erv
ERV-G


ERV-GS

kompensator Elaflex
ERV-GS HNBR

kompensator gumowy erv-g
ERV-G LT

kompensator gumowy erv-or
ERV-OR

DODATKI I AKCESORIA

Praktyczne zastosowanie przewodów elastycznych rodzi często potrzebę wykorzystania pewnych dodatkowych elementów ułatwiających manewrowanie węże (zawiesia i pierścienie osłonowe), zabezpieczających pewne newralgiczne punkty (wzmocnienia i osłony), ułatwiających wizualną kontrolę przeładunku (wzierniki). Oprócz tego, dość złożone produkty jakimi są nowoczesne przewody przeładunkowe wymagają okresowego przeglądu i serwisowania oraz wymiany – przynajmniej niektórych elementów uszczelniających w złączach. Do tego niezbędne są specjalistyczne uszczelki oraz klucze do złączy.

zawiesia
Zawiesia
osłony
Osłony
wzierniki
Wzierniki
uszczelki
Uszczelki
klucze
Klucze


PISTOLETY I NALEWAKI

Wygodne, ergonomiczne i precyzyjne tankowanie wymaga użycia odpowiedniego typu pistoletów nalewczych, dostosowanych do nalewanego paliwa, zapewniających odpowiednią przepustowość oraz liczne funkcje dodatkowe: blokada spustu lub jej brak, element czujnika odłożenia do kieszeni dystrybutora, plakietki informacyjne do oznaczenia produktu, itp.
Poszczególne wersje mogą posiadać automatyczne zawory odcinające, zapewniać odsysanie oparów (wersje do benzyny). Pistolety do tankowania paliw lotniczych posiadają dodatkowo całe zestawy dodatkowych akcesoriów umożliwiających szczególne dostosowanie do potrzeb – różne kształty wylewek, zaślepki, filtry, kapturki i kable uziemiające. Z kolei wersje ręczne (bez zaworów automatycznych) wyróżniają się prostą i solidną budową.

Automatyczne
Automatyczne – Ad Blue
Automatyczne LPG
ZVA Slimline 2 GR
ZVA Slimline 2 GR
ZVA Slimline 2
ZVA Slimline 2
ZVA 25
ZVA 25
ZVA 32
ZVA 32
ZVA AdBlue LV
ZVA AdBlue LV
ZVA AdBlue HV
ZVA AdBlue HV
zvg ElaflexZVG 2 DISH
Ręczne
ZV 19
ZV 19
ZV25 Elaflex tank
ZV 25
zv400 tank
ZV 400
zv500 elaflex tanking
ZV 500
ZL elaflex
ZL
zh50 elaflex
ZH 50
Do paliw lotniczych
zvf25 elaflex
ZVF 25
zvf40 eleflex
ZVF 40
zvf50 elaflex
ZVF 50